Yapay Zeka Projesi için 1000 Öğrenciye Ücretsiz Eğitim

Bilişim 500 Ödül Töreninde 'Eğitimde Dijital Dönüşümün Öncüsü - BThaber Özel Ödülü' nü alan Knowledge Club DevOps Ekip Lideri Erdeniz Ünvan ülkemizin öncelikle yapay zekâya yatırım yapması gerektiğini belirtti.

Knowledge Club DevOps Ekip Lideri Erdeniz Ünvan bu amaca hizmet etmek için yeni projeleri ‘Gelecek İçin Yapay Zeka Projesi’ için başvuruların alınmaya başlandığını ve 1000 öğrenciye ücretsiz eğitim vereceklerini söyledi.

Erdeniz Bey Gelecek İçin Yapay Zeka Projesinin detayları hakkında bilgi verebilir misiniz?

2022 yılında küresel yapay zeka pazarının 400 Milyar dolar olacağı dünyamızda ülke olarak geleceğe yatırım yapmalıyız. Bu amaçla Knowledge Club olarak gelecek için yapay zeka projemizi düzenliyoruz. Bu projemizin amacı ülkemizin geleceği olan gençlerimize veri bilimi, makine öğrenme, derin öğrenme ve otomasyon alanlarında teorik ve pratik olarak tecrübe kazandırmaktır. Bu amacımızı gerçekleştirebilmek için kesintisiz eğitim platformumuz olan NetDevOps Akademi projemizi tamamladık. NetDevOps Akademi, bir DevOps şirketi olan Knowledge Club’ın Kesintisiz Online Eğitim Platformudur. 2021 yılının başında 300 Lise & Üniversite öğrencimize online eğitim portalımızdan Python, Linux ve CCNA online video eğitimlerimizi hediye ettik. 8 Eylül 2021 tarihinden itibaren Gelecek İçin Yapay Zekâ projemizi başlattık. Son başvuru tarihi 07 Ekim 2021’dir. Bu projemizde ülkemizin geleceği olan 9-22 yaşları arasındaki aktif olarak ortaokul, lise ve üniversitede okuyan 1000 öğrencimize Python Programlama ve Linux İşletim sistemi eğitimlerimizi portalımız üzerinden hediye edeceğiz. Bu öğrencilerimizden yapacağımız online sınav sonrasında başarılı olan ilk 100 öğrencimize ise Yapay Zeka Projemizde online eğitim almaya hak kazanacaklardır. Bu öğrencilerimiz Knowledge Club tarafindan Yapay Zeka projesi kapsamında online olarak Mayıs - Temmuz 2022 tarihlerinde düzenlenecek olan Model Odaklı Otomasyon, Veri Bilimi, Makine Öğrenme, Derin Öğrenme ve Robotik Process Otomasyon eğitimlerimize ücretsiz olarak katılmaya hak kazanacaklardır. Projemizi başarıyla tamamlayan öğrencilerimize eğitim katılım sertifikaları da iletilecektir.

NetDevOps Akademiyi kurum içindeki bir işleyişi iyileştirmek için mi gerçekleştirdiniz, yoksa yeni bir süreç veya hizmet mi yarattınız?

Eğitim firması olarak daha öncesinde verdiğimiz eğitimlerde öğrencilerimizin ilgili eğitime kayıtı, yoklama, memnuniyet anketi ve eğitim dökümanları gibi bütün işlemleri manuel olarak tek tek yapıyorduk. Ama kesintisiz eğitim portalımız NetDevOps Akademiyi geliştirdikten sonra bu süreci tamamen otomasyonla yapıyoruz. Eskiden öğrenci sayımız 1000’in altındayken şimdi 5000’e yakın öğrencimize hızlı ve kaliteli bir şekilde hizmet veriyoruz. Daha önce bir haftada aynı anda maksimum 3 eğitim düzenleyebilirken; şimdi NetDevOps Akademi projemiz sayesinde aynı haftada 11 eğitimi başarılı bir şekilde düzenleyebiliyoruz. Yaklaşık 1,5 yıldır içinde bulunduğumuz pandemi döneminde 400 den fazla başarılı eğitim gerçekleştirdik. NetDevOps Akademi projesi ile hem kurum içindeki ana faaliyet işleyişimizi otomasyonla iyileştirirken; aynı zamanda bütün teknik operasyon sürecimizi otomize edip, online video eğitim satışı sürecini de başlatarak Knowledge Club olarak yeni bir hizmet alanı daha yaratmış olduk. Yapmış olduğumuz bu proje yurt dışındaki iş ortaklarımız tarafından satın alma talepleri gelmektedir. Bu doğrultuda çözümümüzü İngilizce ve İspanyolca olarak geliştirmeye başladık.

0 216 327 7780 - www.netdevopsakademi.net gelecekicinyapayzeka.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.